Skicomp Fakľovka Litmanová, lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko Skicomp Fakľovka

Skicomp Fakľovka Litmanová, lyžiarske stredisko - horná zjazdovka

Skicomp Fakľovka Litmanová je ližiarske stredisko, kotoré sa nachádza v doline potoka Rozdiel a jeho najdlhšia trať siaha až po hranicu Pieninského Národného Parku na kopci zvanom Fakľovka. Rekreační i nároční lyžiari tu môžu využívať rôzne sklony a profily zjazdových tratí v nadmorskej výške od 690 do 920 m. Pri prevýšení 280 m je k dispozícii 5 lyžiarskych vlekov (150, 400 a 1000m + 2 detské.) Ich celková prepravná kapacita je 2000 osôb/hod. Lyžiarske svahy sú umelo zasnežované a osvetlené pre večerné lyžovanie. Z hľadiska geografickej polohy je stredisko veľmi výhodne situované vďaka čomu je dostatok snehovej pokrývky počas celého zimného obdobia. Z vrcholu Fakľovky (945 m) je očarujúci výhľad na okolitú prírodu Pienin a na Vysoké Tatry. Aktuálne info nájdete na www.skilitmanova.sk

Počas sezóny stredisko organizuje aj rôzne druhy lyžiarskych zjazdových aj bežeckých pretekov. V stredisku je možnosť kompletných stravovacích služieb a bufetu priamo na svahu, a tiež požičovňa lyžiarskeho výstroja vrátane servisu. Okrem zjazdového lyžovania si môžete užiť aj bežecké pravidelne upravované trate po okolitých kopcoch vedúce aj do Pienin – Lesnice a Červeného Kláštora.

Poloha a prístup k lyžiarskemu stredisku Skicomp Fakľovka

Lyžiarsky areál nájdete v severnej časti Litmanovej v doline potoka Rozdiel 2 km od Ubytovania Naďa. Autom sa dostanete až priamo ku vlekom. Parkovanie je bezplatné s dostatočným počtom parkovacích miest. Lyžiarske stredisko Skicomp Fakľovka je na mapke označené číslom 2.

Prejsť na Rezerváciu