Výhliadka Zajacova skala

Výhliadka Zajacova skala

Výhliadka Zajacova skala, pohľad zhora

Vyhliadku Zajacova skala tvorí komplex vápencových skál so vzácnou flórou a faunou, a tak isto ako Marcinova skala, komplex bol vytvarovaný sútokom potokov Rozdiel a Veľký Lipník, následne potok preteká celou dedinou a vlieva sa do rieky Poprad. Skala má 3-4 vrcholy, na ktoré sa oplatí vyliezť.

Bralo je jedinečnou a od nepamäti neprehliadnuteľnou dominantou. Žiadny návštevník Litmanovej ju neobíde bez povšimnutia. Vypína sa vysoko nad dedinou a dotvára tak jej pôsobivú scenériu. Je časťou Pieninského bradlového pásma a neoddeliteľnou súčasťou Litmanovej. Názov tejto skaly vznikol podľa prímenia gazdu najbližšieho statku. V tomto prípade je to Zajac.

Poloha a prístup k Zajacovej skale.

Nachádza sa v severnej časti obce asi 2 km od Ubytovania Naďa proti prúdu potoka. Zo štyroch vrcholov, ktoré táto skala má sú prístupné iba tri, na ktoré sa dostanete bez ťažkostí. Výstup na ne je nenáročný a vcelku bezpečný. Nie sú tu však ešte zábradlia ani značkované trasy, preto je lepšie ísť hore so sprievodcom a najlepšie v lete keď je sucho a slnečno.

V rámci krátkej nenáročnej turistiky je skala spolu s Marcinovou najideálnejším miestom pre fotenie a oddych tohoto typu v blízkom okolí.  Vyhliadka je na mapke označená číslom 5.

Prejsť na Rezerváciu